OPOWIEŚĆ O PRZYSZŁOŚCI
PISANA ARCHITEKTURĄ

Tekst: Lena Jeziorska

Potrzeba potężnej wyobraźni, żeby stworzyć wizję przyszłości jasną, piękną i możliwą do zrealizowania teraz, ale także odpowiadającą na wyzwania przyszłości – na potrzeby i warunki dziś nieznane. Trzeba wielkiej determinacji, aby połączyć tysiące wątków w szlachetną, mądrą i wartościową całość. Udaje się to wizjonerom, którzy z wielkim zaangażowaniem – od początku do końca, „od projektu do efektu” – realizują swoją wizję z myślą o człowieku, jego życiu, relacjach i przyszłości. A także o przyszłości budynku i miasta.Brabank, Gdańsk

W projekcie Brabanku udało się stworzyć coś, co w architekturze nie zdarza się wcale tak często.
Pojawił się genius loci.

Brabank
Brabank Gdańsk
Bo architektura powinna spajać i łączyć, a nie dzielić. I na wielu płaszczyznach to piękna prawda o Brabanku. To kompleks, który spaja miasto z rzeką w sposób dotąd niespotykany w budownictwie mieszkaniowym Gdańska, łącząc dawne szkutniczo-stoczniowe nabrzeże z traktem turystycznym. Co także niespotykane, świetnie zlokalizowany Brabank łączy świat wielkiego miasta z atmosferą małego i zazielenionego kurortu, Starego Miasta z terenami poprzemysłowymi, gdzie przeszłość nabrała i wciąż nabiera nowych kształtów.


Poprzez połączenie znakomitych lokalizacji, projektu (autorstwa nagradzanego gdyńskiego studia architektonicznego Kwadrat) i doskonałej realizacji powstał kompleks, który zachwyca potężną wartością – trudną do zmierzenia wyłącznie wartością pieniędzy. Twórcom udało się stworzyć nad gdańską Motławą coś, co w architekturze nie zdarza się wcale tak często.


Brabank hol
Brabank wnętrze
Brabank wnętrze
Powyższy fragment zaczerpnięty jest z wyjątkowego albumu „Opowieść o domu”.

Pierwsza limitowana edycja albumu będzie prezentem, wręczanym naszym Klientom.